صفحه خانگی arrow اطلاعات عمومی arrow مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون arrow عجیب ترین مواردی که در "نسخه های پزشکی" دیده شده است + تصاویر

عجیب ترین مواردی که در "نسخه های پزشکی" دیده شده است + تصاویر

پرتال عارف کار بخش مقالات مفید قسمت مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون- عجیب ترین مواردی که در "نسخه های پزشکی" دیده شده است + تصاویر


اخبار علمی - عجیب ترین مواردی که در "نسخه های پزشکی" دیده شده است + تصاویر

پزشکان در سطوح مختلف ممکن است اشتباهاتی در تشخیص بیماری ها داشته باشند و گاهی با تجویز برخی از داروهای خاص اوضاع را برای بیمار بسیار بدتر می کنند.
 

پزشکان در سطوح مختلف ممکن است اشتباهاتی در تشخیص بیماری ها داشته باشند و گاهی با تجویز برخی از داروهای خاص اوضاع را برای بیمار بسیار بدتر می کنند.
 
Ambien.
zolpidem

این قرص که اغلب توسط پزشکان برای درمان بی خوابی تجویز می شود، و در موارد نادر به عنوان یک "شل کننده عضلانی" است. در خصوص تجویز  دوز بالا، شروع فراموشی آغاز می شود  می تواند بسیار قوی باشد و فرد با مصرف آن اوضاع بدنی‌اش بدتر از گذشته می شود.

مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون-عجیب ترین مواردی که در "نسخه های پزشکی" دیده شده است + تصاویر

  Seroquel
quetiapine
 این داروی ضد روان پریشانی که یکی از پر تجویز ترین داروهای روان پزشکی است اثرات منفی بسیاری روی بیماران داشته است و پزشکانی که آن را در میان داروهای خود تجویز کرده اند و در نسخه هایشان وجود داشته است جزو متخلفان پزشکی به حساب آمده اند.

 

   Dilaudid
hydromorphone
 گاهی داروخانه ها با نگاه به برخی از نسخه های پزشکان داروهایی به چشمشان می خورد که حتی نام آن ها را برای یک بار هم نشنیده اند و نمی توانند پاسخگوی بیماران باشند.دیالویید از داروهایی است که کاهش دهنده تب و گلو درد است و جزو درمان سرما خوردگی محسوب می شود اما عوارض خطرناکی دارد و فرد را تا اغما نیز پیش می برد و امروزه از لیست داروهای تجویزی پزشکان خارج شده است.

 

 

 Narcotic syrups
codeine and hydrocodone
 این دارو یک شربت سرفه است که حاوی کدیین و هیدرو کدیین و مواد مخدری است که به یک باره می تواند سرفه های حاد را بهبود ببخشد اما وجود نام او در نسخه های پزشکان ممنوع است و پزشکانی که آن را تجویز کرده اند و در نسخه هایشان وجود داده است راهی دادگاه شده اند.

    

  Adderall
mixed amphetamine salts
این قرص که مزه آن مانند آب نبات شیرین است کاهش دهنده درد های جسمانی است اما طی دهی های اخیر وجود آن در نسخه های پزشکان ممنوع است و عوارض خطرناکی برای مصرف کنندگانش دارد و می تواند آن ها را معتاد کند.

 

 Opana
oxymorphone
 گاهی برخی از پزشکان برای سود دهی بیشتر داروهایی دستی بنا به علم و اگاهی خود می سازند که تنها می توان آن ها را از مراکزی خاص تهیه کرد این دارو نیز جزو داروهایی است که نامش تنها در برخی از نسخه ها موجود است و قابل دسترسی در هر قفسه دارویی نیست و جزو داروهایی خطرناک به حساب می آید و وجود آن در نسخه های پزشکی باعث ممنوع کار شدن پزشکان زیادی شده است.

 

 اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران
برچسب ها:
اخبار
.
اخبار علمی
.
عجیب ترین مواردی که در نسخه های پزشکی دیده شده است + تصاویر
.
درمان بی خوابی
.
داروهای روان پزشکی
.مروری برگذشته